Thirty Seconds to Mars sticks with the concept

13. ledna 2011 v 19:29 | Orne May |  Články
Celý překlad. Na konci se také dozvíme co kluci plánují na tento rok a kdy spustí přípravu na další CD.

Zvýšená popularita digitálních singlů a celkový obchodní pokles CD nahrávek, nás vede k otázce k umělcům, jestli je prospěšné pokračovat ve výrobě plně dlouhých alb.


f

Nicméně, 30 Seconds to Mars je jedna z kapel, která nadále bude silně podporovat alba v plném formátu. Opravdu, Los Angeleské rockové trio a jejich nejnovější albům, "This is War", našlo mezinárodní úspěch, protože je to koncepční práce, která je větší než součet jeho jednotlivých částí.

"Každý song, který pustíte by měl být skvělý sama o sobě," říká Tomo Milicevic, kytarista 30 Seconds to Mars, který přijde v sobotu do San Jose na Státní univerzitu Závodní centrum. "Ale měli by jste být schopni je udělat tak, aby celé album bylo skvělé. Chceme vytvořit sbírku skladeb, které dohromady vyprávějí příběh v určitém časovém období."

"Dvouhra světa" ... Já nevím, jestli to něco nezmění na nás. Stále budeme vytvářet naše alba."

Milicevic porovnává "This is War" se soundtrackem k filmu. 12 písní, které vytvářejí album s větší emociální citlivostí a témata dotýkající se pomsty, pomstychtivosti, vykoupení a posílení.

Jeden z klíčových jednotících prvků "This is War" je euforický zvuk tisíce fanoušků 30 Seconds to Mars, kteří přispěli svou podporou a vášní k projektu. Skupina, a to zejména zpěvák - skladatel Jared Leto aspiroval, aby začlenil energetické živé publikum do různých částí alba.

Zpočátku, asi tisíc fanoušků kapely se setkali v Avalon klubu v Hollywoodu, kde byl zaznamenán
zpěv, hučení, tleskání, křičení a dupání pro doprovod alba.Populární poptávka nakonec vedla k více jak osmi "summitům" fanoušků, které se konaly po celém světě.
Kapela dokonce našla způsob, jak zapojit fanoušky do účasti na albu, i když se nemohli dostavit do některého z těchto jedinečných nahrávání.

"Jared dostal zprávu na Twitteru od kluka, který řekl: "Ó člověče, opravdu rád bych se podílel na tomto summitu. Vypadá to jako super věc, ale žiju v Íránu." Jared byl odhodlaný přijit na to, jak to udělat na internetu, aby se mohl přihlásit kdokoli a nahrávat s námi. Pustili jsme se do práce a lidi z celého světa se zúčastnili. Bylo to opravdu skvělé!

"This is War" je opravdu epicky kvalitní. Album má velkou výrobní hodnotu a Letovy vokály, musím dát ruku na srdce, připomíná prácí velkých kapel jako U2. Ve skutečnosti, 30 Seconds to Mars si zajistili pomoc od znamenitého producentů Flooda a Steva Lillywhite pro tento projekt. Oba předtím produkovali alba U2.

Nebyl vůbec žádný nedostatek materiálu z kterého se mělo vybírat, když přišel čas k nahrávání "This is War", který
byl vydán v prosinci 2009. Leto napsal asi 125 písní od vydání posledního alba z roku 2005 "A Beautiful Lie."

Nicméně, skupině trvalo dva roky, než vhodně otitulovali "This is War" kvůli náročným a bolestivým zkušenostem. A to negativní hlavně bylo, že skupina byla stíhána
f
pod jménem Vigrin Records, který podal k soudu $30 milionovou náhradu za to, že skupina odmítá dodat požadována tři alba.

"Kreativně jsme opravdu chtěli začít od nuly a opustit všechny triky, které jsme použili v minulosti při posledním albu. Byl to opravdu náročný proces."

30 Seconds to Mars a Virgin nakonec vyřešili jejich rozpor a kapela pokračovala v nahrávání. Komerční úspěch "This is War" nakonec pomohl utišit problémy mezi dvěma tábory. Album a její druhá píseň, "Kings & Queens" první singl, dosáhli vrcholu alternativních grafů, v USA album získalo zalto v šestí zemích zámoří, včetně dvojího zlata ve Velké Británii, kde nedávno kapela vyprodala prostornou londýnskou O2 Arénu.

Milicevic říká, že rok 2011 bude věnován dalšímu turné. Skupina také doufá, že může začít připravovat písně pro nové album a že spustí nahrávání příští rok. Kapela odmítá zvážit vzatí některého z 100 písní, které zbyly od projektu "This is War". Milicevic říká, že kapela je stále odhodlaná tady a teď.

Nechceme recyklovat hudbu," konstatuje kytarista. "Tento záznam vyšel v roce 2009. Než začneme pracovat na nové věci, budeme úplně jiní lidé. Pro nás to nemá smysl používat starou hudbu."

mercurynews.com
By Jon Matsumoto
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DaniLeto DaniLeto | 13. ledna 2011 v 20:39 | Reagovat

125 písniček..ty bláho!!!Tenhle článek sem se zrovna dneska marně pokoušela přelouskat...dík za překlad.sem zas o něco chytřešjší.. :-)

2 maky maky | Web | 14. ledna 2011 v 11:46 | Reagovat

Opět díky za překlad,to koukám 125 písniček,borec! TIW je opravdu kvalitní album :-D

3 maky maky | Web | 14. ledna 2011 v 11:48 | Reagovat

Jinak super,jsem ráda že jsem ti zvedla náladu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.